jaunumi

izklaide

Virves vilcēji izcīna bronzu pasaules čempionātā virves vilkšanā telpās

Ķīnā aizvadīts pasaules čempionāts virves vilkšanā telpās, kurā pēc 18 gadu pārtraukuma atgriezās arī Latvijas vilcēji. Virves vilkšanas kluba “Velkonis” sportisti startēja klubu sacensībās, svara kategorijā līdz 680 kg, kopā ar Ozolnieku Ozoli pārstāvjiem.
 
Komanda faktiski debijas reizē pamanījās aizkļūt līdz pusfinālam, kur tikās ar īru klubu St. Pats Club, diemžēl, piedzīvojot zaudējumu. Kā vēlāk izrādījās – nākamajiem čempioniem.
 
Ozoli/Velkonis turpināja sacensības ar cīņu par bronzu, tiekoties ar Zuraide no Basku zemes un... uzvarot divos piegājienos! Pirmajā bronzas vilcienā baski bija krietni labāki startā, taču uzreiz lielu pārsvaru neieguva un nolūza. Latvijas astotnieks, izturējis šo spiedienu, pavilka virvi arī uz savu pusi un nedaudz vēlāk piespieda sāncenšus sakrāt piezīmju normu – 1:0!
 
Otrais piegājiens sākās faktiski identiski – Zuraide iekrita virvē ļoti iespaidīgi, turklāt ozolus un velkoņu arī krietnu gabalu pavilka, taču finišēt nespēja. Latvijas vilcēji nobremzēja sāncenšus, sagaidīja viņu kļūdu un jau viegli pārvilka uz savu pusi. Atgriešanās pēc 18 gadu pauzes sākusies ar bronzu!
 
Tāpat mūsu sportisti startēja Latvijas izlases komandas sastāvā, kur gan līdz medaļām aizsniegties neizdevās, svara kategorijā līdz 640kg iegūta 8.vieta, bet svara kategorijā līdz 680kg 7.vieta.
 
Sacensību rezultātus skatīt ŠEIT
 
 
Apsveicam mūsu sportistus ar gūtajiem panākumiem!