jaunumi

izklaide

Ventspils sporta skola “Spars”: Jaunas federācijas izveide bremzētu sekmīgu šorttreka attīstību

Latvijā šorttreks ir attīstīts divās pilsētās - Ventspils sporta skolā “Spars” un Jelgavas Ledus sporta skolā. Kopumā Latvijā ar šorttreku nodarbojas ap 100 sportistiem, kurus vada trīs treneri.

Sporta skola “Spars” kā Latvijas Slidošanas asociācijas biedrs uzskata, ka jaunas šorttreka federācijas izveidošana nav nepieciešama, jo esošā asociācija darbojas sekmīgi, ir nodrošinājusi šorttreka attīstību, kā arī ir Latvijas Sporta federāciju padomes atzīto federāciju sarakstā. 

Jaunas federācijas izveidošana prasītu arī papildu finansējumu, un tas nenodrošinātu labākus apstākļus sportistiem. Mūsuprāt, šorttreks var turpināt darboties Latvijas Slidošanas Asociācijas vadībā, bet atbalstāma ir ideja par šorttreka komisijas izveidi pie Latvijas Slidošanas asociācijas.

Daiļslidošana un ātrslidošana, kur ietilpst arī šorttreks, turklāt atrodas arī Starptautiskās Slidošanas federācijas (ISU) pārziņā.

Lai uzlabotu Latvijas Slidošanas asociācijas darbu, tāpat kā citu sporta veidu federācijām, asociācijai ir jāapstiprina Latvijas šorttreka izlases direktors, kurš koordinētu Latvijas izlases darbu, kā arī jāpiesaista zinošs, augstas kvalifikācijas Latvijas šorttreka izlases galvenais treneris, kura vadībā varētu notikt koptreniņi.

Atrisinot trenera problēmu un uzlabojot savstarpējās attiecības, Latvijas izlases sportisti varētu sekmīgāk gatavoties 2022.gada Pekinas Ziemas Olimpiskajās spēlēm.

Ietekmes sfēras dalīšana neveicinās šorttreka attīstību, tādēļ jānovērtē esošo treneru ieguldītais darbs un nav pieļaujama konfliktu izšķiroša ietekme uz sportistu karjeru un augstākiem valsts

sportiskajiem mērķiem.