jaunumi

izklaide

Ventspils atbalstītie sportisti gūst panākumus Rīgas kausos

29.maijā rekonstruētajā "Daugavas" stadionā tika aizvadītas pirmās sacensības - "Rīgas kausi", kurās panākumus guva vairāki Ventspils augstas klases atbalsta programmas sportisti.

Sacensībās notiks 15 disciplīnās, taču "Rīgas kausi" tika sadalīti tradicionāli sešās no tām. Vīriešu konkurencē - 400 metru skrējienā, trīssoļlēkšanā un šķēpa mešanā, bet sieviešu - 100 metru skrējienā, tāllēkšanā un šķēpa mešanā.

Tāllēkšanā sievietēm uzvarēja Māra Grīva, kura par sešiem centimetriem atpalika no jauna personīgā rekorda un tomēr neaizsniedzās līdz Eiropas čempionāta normatīvam – 6,53 metri. Otro un trešo vietu ieņēma sportistes no Ukrainas, bet ceturtā bija apslimusī Lauma Grīva ar 6,37 metriem.

Sieviešu šķēpmešanā Madara Palameika sasniedza 62,98 metrus un sīvā cīņā pārspēja Aneti Kociņu, kuras tālākais metiens atpalika par 40 centimetriem. Goda pjedestālu noslēdza ukrainiete Hanna Hacko-Fedusova, bet ceturtajā vietā ierindojās Sinta Sprudzāne ar 59,82 metriem. Vairāk nekā pusmetru no viņas atpalika turciete Eda Tugsuza. Gundega Grīva ierindojās 11.vietā ar 50,58 metriem.

Šķēpmešanas sacensībās vīriešiem 2.vietu ar rezultātu 83,34m ieguva Rolands Štrobinders, piekāpjoties Gatim Čakšam, kurš sasniedza jaunu personīgo rekordu – 83,89 metri un izpildīja Eiropas čempionāta normatīvu. Trešajā vietā ierindojās moldāvs Andrians Mardari, kurš bija līderis pēc pirmajiem metieniem – 81,53 metri. Jānis Svens Grīva ar rezultātu 71,16m ierindojās 11.vietā.

400 metros vīriešiem labākais bija ar kāju protēzēm skrienošais amerikānis Patriks Bleiks Līpers, kurš finišu sasniedza 45,37 sekundēs, bet Jānis Leitis ar rezultātu 46,08 sekundes ierindojās 2.vietā.

Šobrīd mūsu augstas klases vieglatlēti turpina gatavoties Eiropas čempionātam vieglatlētikā un kvalifikācijas normatīvus izpildījuši 8 Ventspils augstas klases atbalsta programmas sportisti – Jānis Leitis (400m skriešana), Rolands Štrobinders (šķēpa mešana), Ansis Brūns (šķēpa mešana), Mareks Ārents (kārtslēkšana), Lauma Grīva (tāllēkšana), Madara Palameika (šķēpa mešana), Valērijs Žolnerovičs (maratons) un Arnis Rumbenieks (soļošana).

Lai sekmētu augstas klases sportistu rezultātu izaugsmi, Ventspils pilsētas pašvaldība finansiāli atbalsta augstas klases sportistu sagatavošanas programmu,  kurā iekļauti 32 sportisti,  piešķirot Ventspils pilsētas pašvaldības finansējumu 85 000 euro. Šīs programmas nozīmīgumu pierāda Ventspils atbalstīto sportistu dalība Olimpiskajās spēlēs, pasaules un Eiropas čempionātos. Ar programmas atbalstu sportistiem tiek nodrošinātas sporta bāzes un sniegts cits organizatorisks atbalsts.

Sporta un augstas klases starptautisku sportisko sasniegumu attīstību, kā arī veselīgu dzīvesveidu atbalsta SIA “LDZ Cargo”.

Apsveicam mūsu sportistus ar gūtajiem panākumiem un pateicamies treneriem par ieguldīto darbu!