jaunumi

sacensības

Ventspils atbalstītajai sportistei Aļonai Ribakovai jauns Latvijas rekords un 27. vieta

Informācija no www.sportacentrs.com

Šodien Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs uz starta izgāja Latvijas peldētāji. Aļona Ribakova savā 200 metru brasa priekšpeldējumā ieņēma 4. vietu un pusfinālam nekvalificējās, ieņemot 27. vietu, toties prata uzstādīt jaunu Latvijas rekordu - 2:30.82. No rekorda tika nomestas 0.70 sekundes.
 

25 gadus vecā olimpisko spēļu debitante Aļona Ribakova piedalījās pirmajā (nosacīti vājākajā) priekšpeldējumā 200 metru distancē brasā un starp visām 29 sportistēm, kuras piedalījās šajā disciplīnā (viena peldētāja uz starta neizgāja), mūsu sportistei bija vājākais personīgais rekords. Bija skaidrs, ka iekļūt starp 16 pusfinālistēm mūsu peldētājai būs ārkārtīgi sarežģīti. Latvijas rekords šai disciplīnā kopš 2014. gada piederēja tieši Ribakovai - 2:31.52 (līdz šodienai).

Ribakova sāka labi un piecu peldētāju konkurencē (konkrēti - šai peldējumā) pēc pirmajiem 50 metriem ieņēma 3. pozīciju. Arī pēc veiktiem 100 un 150 metriem Aļona ieņēma to pašu pozīciju. Finišā Ribakova vienu pozīciju zaudēja un finišēja 4. vietā, taču, galvenais, laboja sev piederošo Latvijas rekordu - 2:30.82. Rekords uzlabots uzreiz par 0.70 sekundēm!

Tiesa, ar šo Latvijas rekordu bija krietni par maz, lai pretendētu uz pusfinālu - priekšpeldējumu kopvērtējumā 16. vietu ieguvušajai sportistei uzrādīts laiks 2:26.58. Ribakovai kopvērtējumā 27. vieta.

Sporta un augstas klases starptautisku sportisko sasniegumu attīstību, kā arī veselīgu dzīvesveidu atbalsta SIA “LDZ Cargo”.