jaunumi

sacensības

Ventspilniece Rebeka Koha izcīna bronzas medaļu pasaules čempionātā svarcelšanā

Ventspilniece, Olimpiskā centra “Ventspils” atbalstītā svarcēlāja, Rebeka Koha ASV, Anaheimā, notiekošajā pasaules čempionātā svarcelšanā šorīt izcīnījusi bronzas medaļu.  Rebeka Koha svara kategorijā līdz 58 kilogramiem summā pacēla 222 kilogramus. Viņu apsteidza tikai sportistes no Taipejas un Taizemes. Koha kļuvusi par pirmo Latvijas svarcēlāju, kura pasaules čempionātā izcīnījusi medaļu.

Ventspilniece raušanas sacensības sāka ar 94 kilogramiem, pirmo svaru pieveicot bez problēmām. Tāpat viņa pacēla arī 98 un 101 kilogramu, sacensību pusē, ierindojoties trešajā vietā un atpaliekot tikai no divām sportistēm, kuras pacēla par četriem kilogramiem vairāk. Tādējādi Koha laboja personisko rekordu un tika pie mazās bronzas medaļas.

Grūšanu Rebeka sāka ar 114 kilogramiem, kas pirmajā mēģinājumā bija tikai sestais lielākais svars starp A grupas dalībniecēm. Nākamajā piegājienā Koha kāpa par četriem kilogramiem augstāk, bet punkts tika pielikts ar paceltu 121 kilogramu. Tādējādi veiksmīgi bija visi seši Kohas piegājieni, un summā viņa pacēla 222 kilogramus, pasaules čempionātā tiekot pie bronzas.

Līdz šim tas nebija izdevies nevienai Latvijas svarcēlājai. Eiropas čempionātā Koha raušanā pacēla 95, bet grūšanā 118 kilogramus, izcīnot sudraba medaļu. Turpinājumā viņa uzvarēja junioru čempionātos - pasaulē ar 219, bet Eiropā ar 213 kilogramiem. Jāatgādina, ka vēl pagājušajā sezonā latviete startēja svara kategorijā līdz 53 kilogramiem, olimpiskajās spēlēs paliekot uzreiz aiz goda pjedestāla, un tika pieņemts lēmums pāriet uz augstāku divīziju.

Par pasaules čempioni kļuva 24 gadus vecā Hsingčuna Kuo no Taipejas, kura arī pacēla svaru stieni visos sešos piegājienos. Sudrabu izcīnīja 22 gadus vecā Sukanja Srisurata no Taizemes, kura summā pacēla 225 kilogramus.

Sveicam ventspilnieci Rebeku Kohu un viņas trenerus Eduardu Andruškeviču un Viktoru Ščerbatihu ar panākumiem un vēlam veiksmi turpmākajos startos!

Mūsu otrs svarcēlājs Artūrs Plēsnieks pasaules čempionātā startēs 5.decembrī plkst. 03:30 pēc Latvijas laika. Pēc 2016.gada Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm Artūrs Plēsnieks lielajos mačos nav startējis, jo atkopās pēc pleca operācijas. Tagad orientējas uz 405 kg summu, kas šajā konkurencē ir labākais rādītājs.