jaunumi

sports

Ventspilī norisinās starptautisks svarcelšanas seminārs un treniņnometne

No 14. līdz 19.augustam Sporta namā “Centrs” norisinās starptautisks svarcelšanas seminārs, kurā piedalās 65 treneri un sportisti no deviņām valstīm – Latvijas, Igaunijas, Lietuvas, Somijas, Itālijas, Dānijas, Īrijas, Islandes, Norvēģijas.

Svarcelšanas seminārs, kurā dalībnieki apgūst gan teorētiskas zināšanas, gan arī praktisku pieredzi svarcelšanas zālē, Ventspilī norisinās jau otro gadu pēc kārtas un šāda ikgadēja semināra organizēšana plānota arī turpmāk. Līdz ar svarcelšanas sporta attīstību un Olimpiskā centra “Ventspils” atbalstīto sportistu panākumiem Ventspils veidojas par Eiropas svarcelšanas centru, kurā uz treniņnomentēm regulāri ierodas dažādu valstu svarcēlāji. Ventspilī svarcelšanas attīstībai ir piemērota infrastruktūra, bagātas svarcelšanas tradīcijas un pieredzējuši, panākumiem bagāti treneri. Sporta infrastruktūras attīstības plānā tuvākajā nākotnē ir paredzēta arī Sporta nama “Centrs” svarcelšanas zāles paplašināšana, lai tā varētu vienlaicīgi nodrošināt treniņprocesu desmit sportistiem.

Treniņi un seminārs norisinās Sporta namā “Centrs”. Ik dienas no plkst. 10.00 līdz 12.00 un 16.00 – 18.00 notiek praktiskās nodarbības svarcelšanas tehnikā, raušanā un grūšanā, kā arī papildvingrinājumos, kuras vada treneris Eduards Andruškēvičs kopā ar savu kolēģi no Īrijas Kolinu Bakleju (Colin Buckley). Savukārt pēcpusdienā Sporta nama “Centrs” sporta spēļu zālē, kā arī Olimpiskā centra “Ventspils ”viesnīcas semināru telpā notiek teorētiskas apmācības un seminārs par aktuāliem svarcelšanas sporta jautājumiem, tostarp uztura bagātinātāju lietošanu un dopingu.  Seminārā piedalās ventspilnieki treneris Eduards Andruškēvičs, Viktors Ščerbatihs, Ulvis Bērzons, kā arī Rebeka Koha un citi Latvijas sportisti.

Atgādinām, ka Ventspils augstas klases atbalsta programmas sportisti Rebeka Koha un Ritvars Suharevs treneru Eduarda Andruškēviča un Viktora Ščerbatiha vadībā jūnijā Tokijā piedalījās pasaules junioru čempionātā svarcelšanā, kur Rebeka kļuva par čempioni, bet Ritvars ierindojās 4.vietā. Ventspils sportiste. Rebeka Koha ir Riodežaneiro Olimpisko spēļu ceturtās vietas ieguvēja un Eiropas vicečempione.