jaunumi

sports

Vasaras skeitparks oficiāli uzsāk sezonu!

Siltajās pavasara dienās Ventspils vasaras skeitparkā pulcējas dažāda vecuma skrituļslidotāji un skeitbordisti, kā arī skrejriteņu un velofrīstaila fani. Oficiāli vasaras sezona skeitparkā sākas 1. maijā, kad tiek pieslēgta apskaņošana un apmeklētāju ērtībām uzstādīta papildus tualete. Gatavojoties sezonai, skeitparks ir kārtīgi uzkopts, nokrāsotas un pielabotas tribīnes, atjaunotas informatīvas norādes, kā arī pārbaudīta iekārtu drošība. Kārtības uzraudzīšanai skeitparkā atbalstu sniedz arī pašvaldības policija, kas šo objektu iekļāvusi ikdienas patruļas maršrutā.
 
Vasaras skeitparkā ikviens var trenēties un apgūt trikus ekstrēmajā skrituļslidošanā, velofrīstailā un skeitbordā, kā arī organizēt sacensības. Ventspils skeitparks tapis pateicoties Ventspils pašvaldības atbalstam un veidots atbilstoši augstākajām profesionāļu prasībām. Ventspils vasaras skeitparks darbojas jau kopš 2000.gada un šo gadu laikā tas paplašināts ar jauniem elementiem.
 
Skeitparka teritorijā, kas ir ap 5200 m², uzstādītas betona rampas, pusrampas, slīpumi, piramīdas, triku kalniņi, tramplīni, slaidi, ieskrējiena paaugstinājumi, „volraid siena”, metāla elementi, speciāls baseins un laukums iesācējiem, kopā ap 40 dažādiem elementiem. Parka lielākais lepnums ir lielā rampa, ko projektējis daudzu starptautisku ekstrēmo sacensību laureāts, beļģis Wim Leanerts, kurš ir arī „SAUNAKO” RHINO rampu galvenais projektētājs. Ventspils skeitparka lielā rampa pēc tehniskajiem parametriem ir universālākā un modernākā rampa Baltijas valstīs.  
 
Ventspils skeitparkā savas sportista gaitas sākuši pazīstami ventspilnieki - slavenais skeitbordists Madars Apse, kurš kļuvis par pasaules līmeņa elites braucēju, un panākumiem bagātais velofrīstaila sportists Viktors Kronbergs. 
 
Ik gadu Ventspils skeitparkā norisinās vērienīgākais ielu sporta un kultūras pasākums Baltijā „Ghetto Games festivāls”. Šogad festivāls Ventspilī norisināsies jau piekto gadu pēc kārtas un plānots, ka tajā tāpat kā pērn vismaz 10 dažādos sporta veidos piedalīsies 1300 dalībnieki no vairāk kā 20 valstīm. Plānotie festivāla norises datumi ir 2016. gada 29. - 31.jūlijs.
 
Sporta un augstas klases starptautisku sportisko sasniegumu attīstību, kā arī veselīgu dzīvesveidu atbalsta SIA “LDZ Cargo”.
 
Skeitparka apmeklējums ir bez maksas.