jaunumi

sacensības

Svarcēlājs Suharevs pirmo reizi uzvar Eiropas junioru čempionātā

Eiropas čempionātā svarcelšanā U20 vecuma grupā, savu pirmo čempionu titulu izcīnījis Ventspils pašvaldības atbalstītais Ritvars Suharevs, kurš divus iepriekšējos gados bija ticis pie sudraba medaļas.

Svara kategorijā līdz 77 kilogramu bija pieteikušies 23 svarcēlāji. Ritvars Suharevs orientējas uz 335 kg summu, kas šajā konkurencē bija labākais rādītājs, bet par 15 kg mazāk plānoja pacelt krievs Vjačeslavs Jarkins un turks Dželils Erdoglu.

Raušanā Ritvars sāka ar 146 kg, ko pacelt izdevās pārliecinoši. Tāpat tika pacelts arī 151 kg, kamēr konkurenti netika galā ar saviem trešajiem mēģinājumiem, kas nozīmēja, ka šajā disciplīnā Ritvars jau ir uzvarējis. Sekmīgs bija arī trešais mēģinājums, un raušanā Suharevs finišēja ar 154 kg. Par sešiem mazām bija Jarkinam, bet Erdoglu atpalika par astoņiem.

Grūšanā Suharevs vispirms pacēla 173 kg, bet pirms tam 170 kg bija pacēlis Erdoglu, lamēr Jarkins sāka ar 174 kg, summā nedaudz pietuvojoties Ritvaram. Latvijas atlēta nākamais pasūtītais svars bija 179 kg, ko tāpat izdevās pacelt, bet Jarkins otrajā piegājienā pacēla par kilogramu mazāk. Pēdējā iznācienā viņš varēja arī riskēt panākt Suharevu, jo turks jau bija izstājies un otrā vieta garantēta, tomēr pacēla par vienu kilogramu mazāk, nekā būtu nepieciešams pirmās vietas noķeršanai. Likteņa ironija – Latvijas svarcēlājs, 185 kg ceļot jau čempiona godā, kļūdījās, tā paliekot bez zelta šajā disciplīnā. Kopvērtējumu tas gan nemainīja, jo Suharevs ar summā paceltajiem 333 kg pirmo reizi kļuva par Eiropas čempionu U20 vecuma grupā, Jarkins savāca par kilogramu mazāk un bija otrais, bet Erdoglu ar 323 kg palika trešais.

Otrdien par trīskārtējo Eiropas čempioni U20 vecuma grupā kļuva Rebeka Koha. Raušanā viņa pacēla 90, 94 un 98 kilogramus, bet grūšanā tika galā ar 111 un 115 kilogramiem, bet no trešā mēģinājuma pat varēja atteikties - summā 213 kg un pārliecinoša uzvara, bet zelta medaļas tika izcīnīta arī atsevišķās disciplīnās. Savukārt šī gada Eiropas U15 vecuma grupas čempione Daniela Ivanova (53 kg), debitēja U20 čempionātā un savā grupā bija otrā jaunākā. Viņa bija plānojusi summā pacelt 160 kg, kas arī izdevās, raušanā paceļot 72 kilogramus, bet grūšanā tiekot galā ar 88. Daniela labot savus personīgos rekordus un ieņēma devīto vietu.

Sacensību rezultāti

 

Apsveicam Ritvaru ar gūto panākumu un pateicamies treneriem Eduardam Andruškēvičam un Viktoram Ščerbatiham par ieguldīto darbu.