jaunumi

sports

Svarcēlājs Suharevs ar jaunu personisko rekordu iegūst 4.vietu Eiropas čempionātā

Ventspils augstas klases atbalsta programmas svarcēlājs Ritvars Suharevs šovakar Rumānijas galvaspilsētā Bukarestē raušanas un grūšanas summā pacēla 337 kilogramus, uzstādīja jaunu personisko rekordu un izcīnīja ceturto vietu.

Vakar par Eiropas čempioni sievietēm kļuva 2017. gada Eiropas vicečempione un pasaules bronzas medaļniece Rebeka Koha (58 kg). Summā Rebeka pacēla 220 kilogramus un tuvāko sekotāju Zviedrijas sportisti Angeliku Rosu apsteidza par 29 kilogramiem.
Vīriešu konkurencē svarā līdz 77 kilogramiem Ritvars Suharevs bija pārliecinoši jaunākais sportists. Otrs jaunākais bija 1993. gadā dzimušais Vācijas sportists Niko Millers. Suharevs raušanā pirmajā mēģinājumā pieteica 150 kilogramus un ar šo svaru netika galā. Ar otro piegājienu 150 kilogrami tika pieveikti, bet trešajā mēģinājumā Ritvaram veiksmīgi padevās 156 kilogramus, kas pēc raušanas Ritvaru ierindoja trešajā pozīcijā. Suharevs raušanā uzrādīja personisko rekordu.
Otrajā vietā pēc raušanas bija Spānijas svarcēlājs Andress Mata, kurš sekmīgi veica visus trīs mēģinājumus (150, 155, 157). Līderis bija Rumānijas sportists Razvans Martins, kurš ar otro piegājienu tika galā ar savu labāko rezultātu (158).
Grūšanā Suharevs sāka sekmīgi ar 176 kilogramiem. Pēc tam tika pieņemts lēmums uzreiz pielikt klāt piecus kilogramus, un Ritvars pacēla 181 kilogramu, iesaistoties pat cīņā par medaļām. Nākamais pieteiktais svars latvietim bija 186 kilogrami, ar ko gan neizdevās tikt galā - summā pacelti 337 kilogrami un izcīnīta ceturtā vieta.
Trešajā vietā ierindojās spānietis Mata, kurš grūšanā pacēla 185 kilogramus un summā tika galā ar 342 kilogramiem. Otrā vieta rumānim Martins, kurš grūšanā pievarēja 185 kilogramus un summā pacēla 343 kilogramus. Par sacensību uzvarētāju kļuva Vācijas svarcēlājs Millers, kurš bija pārliecinoši labākais grūšanā (191), summā sasniedzot 346 kilogramus.
Atgādinām, ka dopinga skandālu dēļ diskvalificētas septiņu valstu federācijas - Armēnija, Azerbaidžāna, Baltkrievija, Krievija, Moldova, Turcija un Ukraina - no tām četras ir sieviešu svarcelšanas lielvalstis. Eiropas čempionātā tādējādi ir mazāka konkurence, salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem.
U23 Eiropas bronzas ieguvējs Vadims Koževņikovs (94 kg) cīnīsies 31. martā pēc 18.35.
Sporta un augstas klases starptautisku sportisko sasniegumu attīstību, kā arī veselīgu dzīvesveidu atbalsta SIA “LDZ Cargo”. 
Apsveicam Ritvaru ar gūto panākumu un pateicamies treneriem Eduardam Andruškēvičam un Viktoram Ščerbatiham!