jaunumi

izklaide

Svarcēlājs Ritvars Suharevs ar personisko rekordu astotais Eiropas čempionātā

Horvātijas otrajā lielākajā pilsētā Splitā turpinās pieaugušo Eiropas čempionāts svarcelšanā. Ventspils augstas klases sportistu sagatavošanās centra sportists Ritvars Suharevs sasniedza personisko rekordu un ieguva astoto vietu, raušanā sasniedzot 150kg, bet grūšanā 185kg, kas summā deva 335kg.

Suharevs B grupas sacensībās bija sekmīgs pirmajos divos mēģinājumos - ar 145 kilogramiem tika galā salīdzinoši viegli, savukārt 150kg uzveica ar lielām grūtībām. Cīņā ar 154 kilogramiem Ritvars piedzīvoja neveiksmi - neizdevās nofiksēt stieni virs galvas, līdz ar to smagumu nācās steidzīgi nomest.

Grūšanas sacensībās Ritvars Suharevs pirmajos divos mēģinājumos pieveica 175 un 180 kilogramus, bet pēdējā piegājienā ar lielu piepūli pacēla 185kg un ar 335 summu B grupā finišēja otrais.

A grupas sacensībās tika pieteikti 11 svarcēlāji, taču uz starta izgāja tikai deviņi, turklāt viens palika bez rezultāta. Tuvu fiasko bija sacensību galvenais favorīts Daniels Godelli, kurš neuzrāva 156 un 158 kg, turpinājumā riskēja ar 161 un izrādījās veiksmīgs, izcīnot pirmo vietu raušanā. Abu grupu summā mūsu Suharevs raušanā tika klasificēts astotajā pozīcijā.

Par uzvarētājiem kļuva divi rumāņi Dumitru Kaptari (160kg+200kg=360) un Razvans Martins (158kg+190kg=248kg), bet trešajā vietā ierindojās albānis Erkands Kerimajs (155kg + 193kg=248kg)

Šāds panākums Suharevam garantē iespēju pretendēt uz nākamās sezonas Latvijas Olimpiskās vienības B sastāvu.

Atgādinām, ka pirmdien par Eiropas vicečempioni svara kategorijā līdz 58 kilogramiem kļuva Ventspils augstas klases sportistu sagatavošanas centra sportiste Rebeka Koha, kura raušanā sasniedza 95kg, bet grūšanā 118kg, kas summā viņai deva 213 kilogramus un personiskā rekorda uzlabošanu par 8 kilogramiem. Uzvarētājai, Krievija sportistei Natālijai Hļestkinai Rebeka summā piekāpās par 1 kilogramu.

Sporta un augstas klases starptautisku sportisko sasniegumu attīstību, kā arī veselīgu dzīvesveidu atbalsta SIA “LDZ Cargo”.

Apsveicam mūsu svarcēlājus un viņu trenerus ar gūtajiem panākumiem!