jaunumi

sacensības

Štrobinders ar jaunu personīgo rekordu izpilda pasaules čempionāta normatīvu

Foto: Romāns Kokšarovs/f64


Ventspils pašvaldības atbalstītais sportists, šķēpmetējs, Rolands Štrobinders "Sportland" kausa ceturtajā posmā Jelgavā šķēpu raidījis 83,42 metrus tālu, labojot personīgo rekordu un izpildot pasaules čempionāta normatīvu.

Ventspils augstas klases atbalsta programmas šķēpmetējs Rolands Štrobinders "Sportland" kausa ceturtajā posmā Jelgavā šķēpu raidījis 83,42 metrus tālu, labojot personīgo rekordu un izpildot pasaules čempionāta normatīvu. 25 gadus vecais sportists savu personīgo rekordu laboja par pieciem centimetriem un kā pirmais no latviešu šķēpmetējiem izpildīja pasaules čempionāta normatīvu vīriešu konkurencē (83,00 metri).

Līdzšinējais Štrobindera personīgais rekords bija 83,37 metri, ko viņš 2015. gada maijā uzrādīja "Rīgas kausu" sacensībās. Šo sezonu Štrobinders sāka stabili un regulāri meta tālāk par 80 metriem, un viņa labākais rezultāts šogad bija 82,63 metri, kas 10. jūnijā tika sasniegts Prezidenta balvas sacensībās Valmierā.

Pirms nedēļas Šveices pilsētā Lucernā Rolands Štrobinders šķēpu aizmeta 80,15 metrus tālu, bet nu viņš šo rezultātu uzlabojis par vairāk nekā trim metriem – 83,42 metri. Personīgo rekordu Štrobinders laboja trešajā metienā, bet arī visi pārējie ieskaitītie raidījumi bija ap 80 metriem – 79,98, 81,69, 80,42 un 78,55 metri. Otro vietu ieguva cits Ventspils pašvaldības augstas klases atbalsta programmas sportists Ansis Brūns, kurš šķēpu meta 75,79 metrus tālu.

"Sportland" kausa ceturtajā posmā Jelgavā godalgotas vietas ieguva arī citi Ventspils sportisti. Par sacensību uzvarētāju tāllēkšanas sacensībās kļuva Ventspils augstas klases atbalsta programmas sportists Jānis Leitis, kurš sasniedza 7,54m atzīmi. Par uzvarētājiem kļuva arī sporta skolas “Spars” audzēkņi Frederika Rūmniece (100m/b skriešana, 16,19 sek.) un Edgars Berķis (lodes grūšanā, 15,14m). Otro vietu šķēpmešanas sacensībās ieguva Ventspils augstas klases sportistu sagatavošanās centra sportiste Gundega Grīva, kura raidīja šķēpu 52,16m tālu. Tāpat otrā vietas ieguva divas citas sporta skolas “Spars” audzēknes Gunta Holštroma (1500m skriešana, 4:55,15) un Rūta Kate Lasmane (tāllēkšana, 5,76m). Jauniešiem šķēpmešanā 2.vietu ieguva Roberts Barauss (41,36m) un 3.vietu Matīss Kaudze (36,67m).

Pasaules čempionāts vieglatlētikā Londonā šogad paredzēts no 4. līdz 13. augustam un šobrīd normatīvu no Ventspils augstas klases atbalsta programmas sportistiem izpildījuši Rolands Štrobinders (šķēpa mešana), Valērijs Žolnerovičs (maratons), Madara Palameika (šķēpa mešana) un Arnis Rumbenieks (50km soļošana).

Apsveicam mūsu sportistus ar gūtajiem panākumiem!