jaunumi

sacensības

Starptautiskais SUPERMOTOKROSS – „VENTBUNKERS LIELĀ BALVA 2016” Ventspils Piedzīvojumu Parkā

17. jūlija svētdienā, jau 19. gadu pēc kārtas norisināsies tradicionālās starptautiskās Supermotokrosa sacensības „Ventbunkers Lielā Balva 2016”, kuras arī šoreiz tiek rīkotas Ventspils pilsētas Piedzīvojumu Parkā. Šajās brīvdienās pilsētā „toni” noteiks motocikli, jo tos varēsim dzirdēt un redzēt visdažādākajos veidos - pasākuma „Kurland Bike meet” ietvaros Supermotokross  būs sportiskākā un azartiskākā svētku daļa.  Arī šogad sacensības organizē   Ventspils motoklubs „RODEO”, kas sadarbībā ar pasākuma ģenerālsponsoru - a/s„VENTBUNKERS” un Ventspils pilsētas domi, cenšas padarīt šīs sacensības  arvien aizraujošākas, daudzpusīgākas gan skatītājiem, gan sportistiem. Tieši ar sportistu prezentāciju plkst. 13.00 tiks atklātas Supermotokrosa sacensības!
 
Jau 6 reizi  Supermotokross notiks slēpošanas kalna nogāzē  - Ventspils pilsētas Piedzīvojumu Parkā, kurā šim pasākumam par godu tiks uzbūvēta speciāli izveidota  supermotokrosa trase, kura ir īpaša ar to, ka tā tiek būvēta katru gadu no jauna  un ir unikāla ar  savu sarežģīto rokrakstu, neatkārtojamību un pārskatāmību. Apmeklētāju ērtībām kalna pakājē tiks izvietotas speciālas pārvietojamās skatītāju tribīnes.  Mototrase  gadu no gada  kļūst  garāka un sasniegs kalna virsotni, kur ar lēcienu lejā trauksies motocikli, pa ceļam šķērsojot tramplīnus un virāžas. Kalna pakājē no Zviedrijas  tiks  atvesta un uzstādīta „FMX Freestyle Show” rampa, jeb tramplīns,  uz kuras savu   meistarību  ekstrēmajos „ Freestyle” lēcienos,  ar galvu reibinošo triku - „BackFlip  Combo”, demonstrēs Pasaules arēnu un Holivudas grāvējfilmas - „The Expendables„ (Neiznīcināmie) skatītāju atzinību ieguvušais Skandināvijas sportists, kaskadieris, Fredrik Berggren. Šogad viņam asistēs vairākkārtējs starptautisku šovu dalībnieks jaunais  Marcus Dubois , kurš  savu pieredzi un triku arsenālu papildinājis Francijā, sportisti savā kolekcijā ir iekļāvuši sarežģītākus  trikus un  elementus, kā arī,  strādājot pārī, ir gatavi parādīt Ventspils publikai kaut ko vēl neredzētu, atraujoties no 25 metru  tālās rampas, un, veicot vairāk nekā 30 metrus tālu lidojumu gaisā. 
 
Supermotokrosa sacensību formāts būs īss, dinamisks un tāpēc arī uzvarētājs grūti prognozējams. Trasē sportistiem  būs  jāpārvar slīpajā  kalna reljefā  uzbūvēti  augsti tramplīni un virāžas, tie būs  ātri un kontaktu cīņām bagāti  braucieni, kas  norisināsies prestižākajās un visprofesionālākajās - MX1 un MX2 klasēs. Motokrosistiem pusfināla braucienos būs jāizcīna tiesības startēt Super fināla braucienos, kur par VENTBUNKERS Lielo Balvu cīnīsies katras klases ātrākie 20 sportisti. Savu meistarību skatītājiem demonstrēs spēcīgākie Igaunijas, Lietuvas, Zviedrijas, Beļģijas, Baltkrievijas  un Latvijas  motosportisti. Jāpiebilst, ka  sacensību dalībnieku sastāvā būs sportisti ar 2016. gada Pasaules čempionāta motokrosā pieredzi un rūdījumu –Karel Kutsar  ,   Dāvis Ivanovs , Dāvis Līvs un  Kristers Drevinskis  pārstāvēs Ventspils motokluba Rodeo krāsas.  MX1 klasē redzēsim Ivo Šteinbergu ,Raivi Levanu, Lietuvas izlases sportistu Vitautas Bučas  un Nerimantas Juciuss, Igauņu zvaigznes –Aigar Leok, Juss Lansoo,  Erki Kahro, Andero Lusbo , Beļģijas jaunos talantus  Mathiass Plesser un Nolan Cordens, Zviedriju pārstāvēs  Danne Karlsson MX2 klasē , bet no  Baltkrievijas ieradīsies MX1 klases čempions Jevgenijs Teleckis, kā arī šī brīža stiprākie  Latvijas sportisti –Tomass Šileika ,Gints Filipsons un citi.
 
Vakara  gaitu  un par  trasē notiekošajām cīņam  komentēs   Ēriks Fogels, par muzikālo fonu un disko ritmiem uz Lielās skatuves rūpēsies un  nodrošinās DJ Japānis. Būs pieejamas Piedzīvojuma Parka  piedāvātās atrakcijas bērniem un pieaugušajiem, kā arī atspirdzinošus  dzērienus un uzkodas varēs baudīt visa pēcpusdienas  pasākuma garumā. Arī šajā reizē organizatori ir iecerējuši un parūpējušies par to, lai „Ventbunkers Balva„ Piedzīvojuma Parkā būtu īsti sporta un kultūras svētki visai ģimenei, jo pasākuma programma ir veidota tā, lai moto sacensības papildinātu muzikālas pauzes, konkursi ar vērtīgām balvām, kā arī pirmo reizi notiks pasākuma apmeklētāju - Fanu skrējiens ar devīzi – Kurš pirmais kalna galā ! Apbalvos pirmos trīs ātrākos skrējējus ,kuri no sacensību starta vietas sasniegs kalna virsotni  Ieeja pasākumā bērniem līdz 12 gadu vecumam un pensionāriem būs bez maksas, pārējiem biļetes cena būs – 7 EUR!
 
Sporta un augstas klases starptautisku sportisko sasniegumu attīstību, kā arī veselīgu dzīvesveidu atbalsta SIA “LDZ Cargo”.