jaunumi

izklaide

Šorttrekists Roberts Jānis Zvejnieks pārliecinoši iekļūst 500m distances ceturtdaļfinālā

Šorttrekists Roberts Jānis Zvejnieks savās priekšsacīkstēs šorttreka 500 metru distancē pārliecinoši finišēja otrajā vietā, garantējot savu vietu ceturtdaļfinālā, kas olimpiskajās spēlēs Phjončhanā norisināsies 22.februārī.

Roberts Jānis Zvejnieks šorttreka īsākajā distancē piedalījās jau otrajā no astoņiem priekšslidojumiem, kurā ar viņu startēja vēl trīs dalībnieki, ieskaitot šī slidojuma galveno favorītu Samuelu Žirāru. 21 gadu vecais kanādietis Phjončhanas spēlēs jau ir kļuvis par čempionu 1000 metros, bet 1500 metros samierinājās ar ceturto vietu.

Slidojumā piedalījās arī Itālijas un Izraēlas šorttrekisti, taču Zvejnieks jau pašā startā izrāvās priekšgalā. Žirārs viņu ātri panāca un apsteidza, taču pārējie konkurenti tikmēr tālu atpalika. Zvejnieks un Žirārs distances otrajā pusē izvairījās no jebkādas intrigas un droši abi sadalīja otro un pirmo vietu, abi iekļūstot ceturtdaļfinālā.

Zvejnieks finišēja ar rezultātu 40.563, kas ir jauns Latvijas rekords. Ceturtdaļfināla sacensības šajā distancē paredzētas 22.februārī, kad notiks arī pusfināli un fināls. Sacensību sistēma arī nākamajās stadijās būs līdzīga, proti, katrā slidojumā startēs četri sportisti un nākamajā kārtā iekļūs divi labākie.

Jāatgādina, ka Zvejnieks ceturtdaļfinālā prata iekļūt arī 1000 metru distancē, kur beigās ierindojās 15. vietā, kamēr Roberto Puķītis, 1000m un 1500m distancēs ieguva 11. vietu.

Zvejnieks ceturtdaļfinālā startēs otrajā slidojumā, kurā būs pieci dalībnieki. Viņa konkurenci sastādīs veseli četri Āzijas sportisti – ķīnietis Dažings Vū, Dienvidkorejas sportists Daehons Hvangs, japānis Keita Vatanabe un Kazahstānas šorttrekists Nurbergens Žumagazijevs. Kopumā ceturtdaļfinālam kvalificējušies 19 sportisti.