jaunumi

izklaide

Šorttrekisti Roberto Puķītis ierindojas 11.vietā un Roberts Jānis Zvejnieks 15.vietā 1000m distancē

Par Phjončhanas olimpisko spēļu čempionu 1000 metru distancē kļuva Kanādas sportists Samuels Žirārs, bet Roberto Puķītis ierindojās 11.vietā, bet Roberts Jānis Zvejnieks 15.vietā.

Ceturtdaļfinālā abi mūsu sportisti startēja vienā skrējienā. Distances lielāku daļu abi latvieši turējās piecu slidotāju astes galā, bet pēdējā aplī Puķītis pacīnījās par vietu starp diviem labākajiem, kas dotu tiesības startēt pusfinālā. Fotofinišā Puķītim atvēlēta skrējienā trešā vieta, bet Zvejnieks bija ceturtais.
 
"Nekas te nebija labi, jo netiku tālāk. Gāju te uz medaļu. Es arī esmu spēcīgs. Stratēģija? Apdzīt īstajā laikā, ko neizdarīju," mazrunīgs bija Puķītis, kurš norādīja, ka savu iespēju vajadzēja izmantot pēdējos apļos, kad Ķīnas sportists sāka samazināt ātrumu.
 
Runātīgāks bija Zvejnieks, kurš atkārtoti norādīja, ka labāk jūtas īsākā distancē. "Nejutos baigi labi jau sākumā. Iesildīšanās laikā nebija patīkama sajūta uz labās slidas. Tāpēc "raustījos" sākumā un nevarēju dabūt ritmu. Beigās nebija vairs spēka. 1000 metri nav mana distance."
 
Zvejnieks norādīja, ka arī konkurence skrējienā bijusi ļoti nopietna. Kanādietis Čārlzs Hamelins ir trīskārtējais olimpiskais čempions, Ungāriju pārstāvošais Šaoliņs Sandors Lui ir Pasaules kausa īpašnieks šajā distancē, spēcīgs ir ķīnietis Dajins Vu, kā arī Puķītis. Tāpēc viņam bija maz izredžu tikt pusfinālā.
 
Puķītim šīs ir otrās olimpiskās spēles - pirms četriem gadiem Sočos viņš bija 15.vietā 1500m distancē, kurā Phjončhanā palika 11.vietā 1000m un 1500m distancēs. Līdz ar to 2018. gada olimpiskās spēles viņam ir noslēgušās.
 
20. februārī pulksten 12.45 pēc Latvijas laika sāksies 500 metru priekšskrējieni, kuros startēs arī Roberts Jānis Zvejnieks.
 
Apsveicam sportistus ar gūtajiem panākumiem!