jaunumi

izklaide

Šorttrekiste Alīna Usatova uzvar Eiropas kausa finālā Junior D grupā

No 23. līdz 25.martam Olimpiskā centra “Ventspils” ledus hallē notika Eiropas kausa fināls šorttrekā, kurā piedalījās 160 dalībnieki no 20 valstīm. Junior D grupā par uzvarētāju kļuva sporta skolas “Spars” audzēkne Alīna Usatova.

Junioru D grupā (12-13 gadus veci sportisti), piektdien 1000 metros Usatova guva sesto vietu, bet sestdien 500 metros viņa finišēja otrā, kas pēc divām distancēm deva ceturto pozīciju. Savukārt svētdien 777 metru distancē Usatova izcīnīja uzvaru, kas ar 58 punktiem arī ļāva triumfēt summā, par diviem punktiem apsteidzot krievieti Žanetu Roščektajevu.
 
Reinis Bērziņš junioru B grupā (16-17 gadi) piektdien 1500 metros triumfēja, dienu vēlāk 500 metros viņš palika pēdējā, ceturtajā, pozīcijā B finālā jeb septītais kopējā ieskaitē, bet svētdien 1000 metros latvietis guva otro vietu. Šeit summā ar 68 punktiem triumfēja francūzis Dianē Seljē, bet Bērziņš ar 56 punktiem guva otro vietu.
 
Šajā grupā Robertam Krūzbergam pirmajā dienā kritienā ar slidu tika sagriezta kāja, turpinājumā vairs uz starta neizejot.
Vēl no latviešiem 1000 metros svētdien junioru meiteņu C grupā (14-15 gadi) ar 14.vietu samierinājās Anna Jansone, bet pieaugušo ieskaitē Tomass Bakēvics tika diskvalificēts A finālā, gūstot ceturto vietu, kamēr Endijs Vīgants palika astotais. Summā starp pieaugušajiem Bakēvics bija sestais, kamēr Vīgants ierindojās desmitajā vietā starp 12 sportistiem.
 
Eiropas kausa finālam kvalificējās pa astoņiem labākajiem Austrumeiropas un Rietumeiropas šorttrekistiem savās vecuma grupās. 

Sporta un augstas klases starptautisku sportisko sasniegumu attīstību, kā arī veselīgu dzīvesveidu atbalsta SIA “LDZ Cargo”.