jaunumi

sacensības

Rolandam Štrobinderam 11. vieta Eiropas čempionāta finālā

Ventspils olimpiskās vienības šķēpmetējs Rolands Štrobinders Eiropas čempionātā vieglatlētikā, kas norisinās Vācijas galvaspilsētā Berlīnē, finālā labākajā mēģinājumā šķēpu raidīja 76,59 metrus tālu un palika 11. vietā. Par čempionu kļuva olimpiskais čempions Tomass Rēlers.

Pirmajā metienā Rolands šķēpu raidīja 75,76 metrus tālu, kas bija vien devītais rezultāts. Tiesa, diviem galvenajiem favorītiem Tomasam Rēleram un Johanesam Feteram pirmie metieni nemaz netika ieskaitīti. Otrajā mēģinājumā Štrobinders tikai nedaudz uzlaboja rezultātu - 76,59 metri. Trešajā piegājienā Rolandam rezultāts netika ieskaitīts, līdz ar to kļuva skaidrs, ka Štrobinders savā trešajā Eiropas čempionātā ieņēmis 11. vietu.

Štrobinderam šis bija trešais Eiropas čempionāts un pirmo reizi izdevās iekļūt finālā. Pirms diviem gadiem Amsterdamā Rolands palika bez rezultāta, bet 2014. gadā ar 76,16 metriem Štrobinders finālā netika un palika 16. vietā sacensību kopvērtējumā.

Cīņā par medaļām izteikti favorīti bija vācieši, un galvenais favorīts Tomass Rēlersjau ar trešo metienu pieteicās zeltam - 89,47 metri. Olimpisko čempionu neviens tā arī nepārspēja, bet tuvākais sekotājs bija cits vācietis Andreass Hofmans - 87,60. Augstāko sasniegumu karjerā izcīnīja igauņu sportists Magnuss Kirts, kurš jau pirmajā mēģinājumā šķēpu raidīja 85,96 metrus tālu. Ar to arī pietika bronzas izcīnīšanai.

Eiropas čempionāts vieglatlētikā piedalās Ventspils olimpiskās vienības sportisti Madara Palameika (šķēpmešana), Rolands Štrobinders (šķēpmešana), Lauma Grīva (tāllēkšana), Mareks Ārents (kārtslēkšana), Arnis Rumbenieks (50km soļošana) un Jānis Leitis (400m skriešana).

Ventspils olimpiskās vienības sportistu starti:

10.augusts plkst. 11:30 Mareks Ārents (kārtslēkšana) priekšsacīkstes;

10.augusts plkst. 21:25 Madara Palameika (šķēpa mešana) fināls;

12.augusts plkst. 20:10 Mareks Ārents (kārtslēkšana) fināls.

 

Visus mūsu sportistu startus būs iespējams vērot LTV 7 kanālā!

Lai sekmētu augstas klases sportistu rezultātu izaugsmi, Ventspils pilsētas pašvaldība atbalsta augstas klases sportistu sagatavošanas programmu,  kurā iekļauti 32 sportisti,  piešķirot Ventspils pilsētas pašvaldības finansējumu 85 000 euro apmērā. Šīs programmas nozīmīgumu pierāda Ventspils atbalstīto sportistu dalība Olimpiskajās spēlēs, pasaules un Eiropas čempionātos. Ar programmas atbalstu sportistiem tiek nodrošinātas sporta bāzes un sniegts cits finansiālais un organizatoriskais atbalsts. Sporta un augstas klases starptautisku sportisko sasniegumu attīstību, kā arī veselīgu dzīvesveidu atbalsta SIA “LDZ Cargo”.