jaunumi

sacensības

Ritvars Suharevs pārliecinoši triumfē pasaules U-20 čempionātā

No 7. līdz 14.jūlijam Taškentā, Uzbekistānā notiek pasaules junioru čempionāts svarcelšanā, kurā treneru Eduarda Andruškēviča un Viktora Ščerbatiha vadībā piedalās Ventspils Olimpiskās vienības sportisti Rebeka Koha un Ritvars Suharevs, kā arī Ventspils augstas klases sagatavošanas centra sportists Armands Mežinskis.

Ritvars Suharevs svara kategorijā līdz 77 kilogramiem summā pacēla 336 (156+180) kilogramus, tuvāko sekotāju pārspējot par desmit kilogramiem. Suharevs šajās sacensībās Latvijai izcīnīja jau otro zelta medaļu, jo pirmdien dāmām svarā līdz 58 kilogramiem triumfēja ventspilniece Rebeka Koha.

Raušanas sacensības Suharevs sāka ar paceltiem 148 kilogramiem, kam sekoja veiksmīgi mēģinājumi arī ar 152 un 156 kilogramus smagiem stieņiem. Savukārt grūšanā viņš vispirms pievarēja 175, tad pacēla 180 kilogramus, jau tobrīd nodrošinot uzvaru summā, savukārt pēdējā mēģinājumā 185 kilogramu smagu stieni ventspilnieks virs galvas nenoturēja. Tiesa, ar to tāpat pietika uzvarai, jo otrais ar 326 (149+177) kilogramiem palika Hoseins Soltani no Irānas, bet bronzas medaļu ieguva Rafiks Harutjunjans no Armēnijas, kurš pacēla 324 (145+179) kilogramus.

Suharevs ieguva arī abas mazās zelta medaļas, jo bija labākais gan raušanā, gan grūšanā. Šogad martā Suharevs bija ceturtais Eiropas čempionātā pieaugušajiem, kur viņš pacēla 337 kilogramus, labojot savu personīgo rekordu. Tāpat Suharevs pērn tika kronēts par Eiropas junioru čempionu, bet planētas meistarsacīkstēs šajā vecuma grupā bija ceturtais.

Jau ziņots, ka Rebeka Koha svara kategorijā līdz 58 kilogramiem summā pacēla 219 kilogramus, kas bija pārliecinoši labākais rādītājs starp pārējām sportistēm. Raušanā Koha pacēla 99 kilogramus, bet grūšana sasniedza 120 kilogramus. Koha arī pagājušajā gadā kļuva par U-20 pasaules čempioni. Kohai ir ļoti daudz medaļu jaunatnes un junioru vecumā, taču šogad martā viņa pirmo reizi triumfēja Eiropas čempionātā pieaugušo konkurencē. Tāpat viņa 2017.gadā izcīnīja pasaules čempionāta bronzu, bet 2016.gada Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs palika ceturtajā vietā.

11. jūlijā plkst. 12.00 uz starta dosies Armands Mežinskis, kurš ir viens no jaunākajiem dalībniekiem un startēs svara kategorijā līdz 85 kilogramiem. Mūsu sportists orientējas uz 315 kg summu un nav starp favorītiem. B grupas sacensības sāksies

Lai sekmētu augstas klases sportistu rezultātu izaugsmi, Ventspils pilsētas pašvaldība atbalsta augstas klases sportistu sagatavošanas programmu,  kurā iekļauti 32 sportisti,  piešķirot Ventspils pilsētas pašvaldības finansējumu 85 000 euro apmērā. Šīs programmas nozīmīgumu pierāda Ventspils atbalstīto sportistu dalība Olimpiskajās spēlēs, pasaules un Eiropas čempionātos. Ar programmas atbalstu sportistiem tiek nodrošinātas sporta bāzes un sniegts cits finansiālais un organizatoriskais atbalsts.

Sporta un augstas klases starptautisku sportisko sasniegumu attīstību, kā arī veselīgu dzīvesveidu atbalsta SIA “LDZ Cargo”. 

Apsveicam sportistus un viņu trenerus ar gūtajiem panākumiem!