jaunumi

sacensības

Rebeka Koha triumfē Eiropas čempionātā svarcelšanā!

Foto: EPA/Scanpix

2017. gada Eiropas vicečempione un pasaules bronzas medaļniece Rebeka Koha (58 kg) šodienas kontinentālajās meistarsacīkstēs pārliecinoši uzvarēja raušanā, tāpat arī grūšanā, līdz ar to izcīnīja zelta godalgu.

58 kilogramu sacensībām tika pieteiktas 16 svarcēlājas. Pirms šī gada kontinentālajām meistarsacīkstēm izveidots svarcēlāju reitings, vadoties no kilogramu summas, kuru attiecīgā sportiste eventuāli varētu pacelt. Trešā jaunākā dalībniece Rebeka Koha (19) orientējās uz 215 kg summu un kotējās kā galvenā pretendente uz zeltu. Otro lielāko smagumu (201) bija iecerējusi deviņus gadus vecākā Zviedrijas pārstāve Angelika Rosa, savukārt kā trešā pozicionējās mājiniece Marija Grigoriu ar 195 kg summu.

Raušanā mūsu sportiste sāka, kad visas konkurentes savus piegājienus jau bija veikušas. Šādā situācijā ir mazākas iespējas atpūsties starp cēlieniem. Rebeka Koha bez problēmām tika galā pirmajos divos mēģinājumos (90, 95 kg), trešajā bija grūtības, taču 100 kg tika pacelti. Ventspilniece izvirzījās pārliecinošā līderpozīcijā, par 12 kilogramiem apsteidzot tuvāko sekotāju.

Grūšanā ventspilniece sāka, kad bija palikusi tikai viena konkurente ar mēģinājumu. Mūsu svarcēlāja atkal darbojās sekmīgi - 110, 115, 120 kg. Tādējādi latviete ļoti pārliecinoši triumfēja arī summā, par 29 kilogramiem apsteidzot sudraba ieguvēju Angeliku Rosu. Trīskārtējā U20 Eiropas čempione savai medaļu kolekcija pievienoja arī pieaugušo Eiropas čempionāta zelta godalgu. Lieki teikt, ka Latvijas sieviešu svarcelšanā pirmoreiz ir šāds panākums.

Atgādinām, ka dopinga skandālu dēļ diskvalificētas septiņu valstu federācijas - Armēnija, Azerbaidžāna, Baltkrievija, Krievija, Moldova, Turcija un Ukraina - no tām četras ir sieviešu svarcelšanas lielvalstis. Eiropas čempionātā tādējādi ir mazāka konkurence, salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem. Kā jau ziņots, pagājušā gada pasaules sudraba medaļnieks Artūrs Plēsnieks (105 kg) savainojuma dēļ tagad nestartē un cer piedalīties novembra planētas čempionātā. Pērnā gada EČ astotās vietas īpašnieks Ritvars Suharevs (77 kg) startēs 29. martā pēc plkst. 20.35, bet U23 Eiropas bronzas ieguvējs Vadims Koževņikovs (94 kg) cīnīsies 31. martā pēc 18.35.

Eiropas čempionāts svarcelšanā, 58 kg sievietes

# Svarcēlāja Valsts Paceltie kilogrami
1. Rebeka Koha Latvija 100+120=220
2. Angelika Rosa Zviedrija 85+106=191
3. Andrea Penkiu Rumānija 88+102=190
4. Marija Grigoriu Rumānija 83+104=187

Sporta un augstas klases starptautisku sportisko sasniegumu attīstību, kā arī veselīgu dzīvesveidu atbalsta SIA “LDZ Cargo”.