jaunumi

izklaide

Rebeka Koha izcīna zeltu Pasaules junioru čempionātā svarcelšanā

LĪKSMOJAM! Japānas galvaspilsētā Tokijā sācies junioru pasaules čempionāts svarcelšanā. Riodežaneiro ceturtās vietas īpašniece, Eiropas vicečempione un Ventspils pašvaldības atbalstītā sportiste Rebeka Koha pārsteidzoši pārspēja galveno favorīti un izcīnīja zelta medaļu svara kategorijā līdz 58 kilogramiem.

58 kilogramu turnīrā bija pieteikušās 17 juniores. Pirms sacensībām tika izveidots svarcēlāju reitings, vadoties no kilogramu summas, kuru attiecīgā sportiste eventuāli varētu pacelt. Rebeka Koha orientējās uz 210 kg summu, kas šajā konkurencē bija otrais labākais rādītājs. Kā galvenā favorīte kotējās gadu vecākā ķīniete Čunjaņa Jana (215), savukārt trešajā vietā pozicionējās taizemiete Ratanapona Pakarata, kura domāja par 205 kg.

Raušanā mūsu sportiste bija sekmīga visos piegājienos - 93, 96, 99 kg, kas šajā disciplīnā deva otro vietu. Līderpozīcijā izvirzījās minēta ķīniete ar 100 kilogramiem, bet trešajā vietā iekārtojās taizemiete (92).

Veiksmīgi paceļot 111kg, 117kg un 120kg mūsu sportiste bija idāli veikusi savu uzdevumu. Pēdējā gadījumā bija ļoti grūti, taču Rebeka izurēja un varēja līksmot. Pēc tam sacensību galvenā favorīte Čunjaņa Jana izšķirošajā piegājienā nespēja dabūt 120 kilogramus uz pleciem un sensacionāli palika aiz latvietes!

Rebeka Koha summā sakrāja 219 kilogramus, par pieciem kilogramiem uzlabojot sev piederošo Latvijas rekordu. Rebeka, šķiet, nekad nebija uzvarējusi ķīnieti, un tagad tas notika Āzijā, kur eiropietes triumfu neviens negaidīja. Apbalvošanas ceremonijā ķīniete izskatījās satriekta.

19.jūnijā plkst 11.30 uz starta dosies trīskārtējais Eiropas jauniešu čempions, Ventspils pašvaldības atbalstītais sportists Ritvars Suharevs, kurš startēs svara kategorijā līdz 77kg.

Apsveicam Rebeku ar gūto panākumu un pateicamies treneriem Eduardam Andruškēvičam un Viktoram Ščerbatiham par ieguldīto darbu!