jaunumi

sacensības

Lauma Grīva ar sezonas labāko rezultātu uzvar sacensībās Slovēnijā

Ventspils augstas klases atbalsta programmas tāllēcēja Lauma Grīva ar uzvaru vieglatlētikas sacensībās Slovēnijā, aizlecot 6.72m tālumā spērusi platu soli pretim dalībai pasaules čempionātā vieglatlētikā.

Lauma Grīva Slovēnijas pilsētā Novo Mesto izcēlās ar vairākiem augstvērtīgiem rezultātiem. Pirmajā lēcienā viņa sasniedza 6.48m, bet pēc tam divreiz aizlēca tieši 6.62m tālumā, pārspējot savu pirms nedēļas uzstādīto sezonas labāko rezultātu (6.58m).

Bet piektajā mēģinājumā Grīvai izdevās vēl uzlabot savu rezultātu, piezemējoties pie 6.72m atzīmes. Tas viņai nodrošināja pārliecinošu uzvaru tāllēkšanas sektorā šajās sacensībās, kā arī ļāva pieteikties uz startu augusta pirmajā pusē gaidāmajā pasaules čempionātā Londonā.

Līdz PČ normatīvam Laumai gan pietrūka vēl trīs centimetru, taču viņa ir palikusi gandrīz tieši aiz strīpas, kas par ļoti ticamu ļauj uzskatīt viņas iekļaušanu PČ dalībnieču lokā. Šobrīd PČ normatīvu tāllēkšanā izpildījušas 15 sportistes, kamēr IAAF kvotas paredz 32 dalībnieču dalību. Pārējās brīvās vietas tiks piešķirtas sportistēm, kuru rezultāts būs vistuvāk normatīvam. Lauma Grīva šodien sasniegusi dalītu 21.-25. rezultātu pasaulē. No sava personiskā rekorda viņa atpalika par 16 centimetriem. Lauma Grīva iepriekš piedalījusies pasaules čempionātā 2011. un 2013. gadā, izcīnot attiecīgi 23. un 16. vietu.

Šajās sacensībās piedalījās arī Māra Grīva, kura ieguva trešo vietu ar rezultātu 6.29m. Viņa arī uzrādīja stabilu rezultātu sēriju, četras reizes pārsniedzot 6.20m atzīmi.