jaunumi

sports

Latvijā atgriežas Ventspils svarcēlāji!

7.novembrī ar lidmašīnas reisu no Frankfurtes, Latvijā atgriezās pasaules čempionāta bronzas medaļas ieguvēja Rebeka Koha un 11.vietas ieguvējs Ritvars Suharevs. Sagaidīšanā piedalījās Ventspils pilsētas domes Sporta pārvaldes vadītāja Daina Paipala.

Atgādinām, ka pasaules čempionāts svarcelšanā notiek no 1. līdz 11.novembrim Turkmenistānas pilsētā Ašgabatā, kurā piedalās četri Ventspils olimpiskās vienības sportisti Rebeka Koha, Ritvars Suharevs, Artūrs Plēsnieks un Vadims Koževņikovs treneru Eduarda Andruškēviča un Viktora Ščerbatiha vadībā.

 

Rebeka Koha startēja svara kategorijā līdz 59 kilogramiem, kurā piedalījās 36 svarcēlājas. Raušanā Rebeka sasniedza 103kg, grūšanā 124kg, kas summā deva 227kg un otro gadu pēc kārtas izcīnīja trešo vietu. Visi sasniegtie rezultāti ir jauni personiskie rekordi, kā arī pasaules junioru rekordi.

 

Ritvars Suharevs startēja svara kategorijā līdz 81 kilogramiem, kurā piedalījās 50 svarcēlāji. Suharevs raušanā sasniedza 159kg, bet grūšanā 185kg, kas summā deva 344 kilogramus. Raušanā tika sasniegts jauns pasaules junioru rekords.

 

Vadims Koževņikovs startēja svara kategorijā līdz 96 kilogramiem, kurā piedalījās 35 svarcēlāji. Koževņikovs raušanā sasniedza 153kg, bet grūšanā 199kg, kas summā deva 352 kilogramus. Sasniegtie rezultāti ir atkārtoti personiskie rekordi.

 

Piektdien, 9.novembrī plkst 11.25 Pasaules čempionātā svara kategorijā līdz 109kg B grupā vēl cīnīsies Artūrs Plēsnieks, Sacensību tiešraidi būs iespējams vērot TV Play Sports kanālā.

 

Lai sekmētu augstas klases sportistu rezultātu izaugsmi, Ventspils pilsētas pašvaldība atbalsta augstas klases sportistu sagatavošanas programmu,  kurā iekļauti 32 sportisti,  piešķirot Ventspils pilsētas pašvaldības finansējumu 85 000 euro apmērā. Šīs programmas nozīmīgumu pierāda Ventspils atbalstīto sportistu dalība Olimpiskajās spēlēs, pasaules un Eiropas čempionātos. Ar programmas atbalstu sportistiem tiek nodrošinātas sporta bāzes un sniegts cits finansiālais un organizatoriskais atbalsts.