jaunumi

izklaide

GGFEST festivāla otrā diena: ar strītbaik frīstaila un skeitparka sporta veidu sacensībām

Sestdien, 28.jūlijā, turpinājās ekstrēmo sporta veidu festivāls GGFEST, kur čempionu tituli tika noskaidroti strītbaik frīstailā «Ghetto Stunt», «inline» skrituļslidošanā, BMX park, kā arī ielu dejās un Baltijas čempionātā ielu vingrošanā.

No pl.11.00 līdz pl.17.00 uz Lielā prospekta atradās festivāla visskaļākā daļa – moto sportisti no Ziemeļeiropas valstīm cīnījās, lai noskaidrotu «Ghetto Stunt» čempionu: stāvēja uz braucoša motocikla, sēdējā uz motocikla ar kājām uz braucamrīka stūres un balansēja uz motocikla priekšējā riteņa. Par sacensību uzvarētāju tika atzīts vairākkārtējais «Ghetto Games» pasākumu dalībnieks no Somijas – Jona Vatanens (Joona Vatanen) ar motociklu Honda CBR 1000CC. Otro vietu ieņēma Maiks Jensens (Dānija) ar Honda F4I60 un krievu tautības pārstāvis – Pāvels Karbovņiks ar Honda F4I60.

Paralēli Ventspils skeitparkā norisinājās starptautiskās «inline» sacensības, kur par VERT disciplīnas uzvarētāju kļuva leģendārais Takeši Jasutuko no Japānas.

«Es jau kopš trīs gadu vecuma ar šo sporta veidu esmu nodarbojies, jo mums ar brāli vecāki bija kā piemēri, kuri arī ar šo sporta veidu nodarbojās. Bērnībā bija ļoti daudz traumu, kā piemēram – man priekšējie zobi ir ieliktie. Šobrīd man ir 32 gadi, es uzturu sevi formā, tadēļ arī turpinu nodarboties ar to, kas man tik ļoti patīk. Es GGFEST piedalos jau otro gadu un viennozīmīgi varu teikt, ka Ventspils skeitparkā atbrauc pasaules labākie no labākajiem, jo sacensību dalībnieku līmenis ir ļoti labs,» - stāsta Takeši Jasutuko.

Otro vietu ieguva VERT disciplīnā ieguva francūziete Manona Derrena, kura sieviešu grupā tiek uzskatīta par vienu no pasaules labākajām sportistēm šajā sporta veidā. Tā pat kā Takeši, arī Manona atzīst GGFEST par augstas klases sacensībām.

Uzreiz pēc «inline» sacensībām, sekoja BMX freestyle park disciplīna (park – apzīmē BMX freestylesacensības skeitparku infrastruktūrā). Par šīs disciplīnas uzvarētāju kļuva Džeks Klārks no Lielbritānijas, otro vietu ieņēma Latvietis – Ernests Zebolts, trešo – Levi Veidmans no Nīderlandes. Visi augstākminētie sporta veidi saņēma naudas balvas no Ventspils pilsētas.

Uz Lielā prospekta norisinājās ielu deju sacensības «Ghetto Dance», kur dalībnieki cīnījās «Hip-Hop» 1 pret 1 un “Freestyle” jeb brīvā stila sacensībās 2 pret 2. Kā sacensību galvenais viesis un tiesnesis tika uzaicināts Kašmirs D.Līs (Kashmier D.Lee's) no Parīzes, kurš ielu deju kultūrā ir viens no atpazīstamākajiem pasaules klases dejotājiem.

Tā pat visas dienas garumā Ventpilī norisinājās tādu sporta veidu sacensības kā Baltijas čempionāts ielu vingrošanā, starptautiskās dronu sacensības, Baltijas čempionāts SUP disciplīnā un FIBA Pasaules tūres kvalifikācijas turnīrs «Ghetto Basket Ventspils Challenger».

 

Projekts tiek līdzfinansēts ar Eiropas Savienības programmas “Erasmus+: Sports” programmas finansiālo atbalstu. Par projekta saturu pilnībā ir atbildīgi tās autori un neatspoguļo Eiropas Komisijas un Izglītības, audiovizuālās jomas un kultūras izpildaģentūras oficiālo viedokli.

“GG Fest” programma - http://www.ggfest.com/program/

Atrodoties Biedrības "STREETBASKET" (REĢ. 40008138116) organizētajos pasākumos, ar savu klātbūtni ikviens tās apmeklētājs apliecina, ka neiebilst pret fotografēšanu, filmēšanu un materiālu publicēšanu biedrības mājaslapā, sociālajos tīklos un citos publicitātes materiālos. Jautājumu gadījumā aicinām sazināties ar biedrības pārstāvjiem.

„Ghetto Games festivāls” organizatori: biedrība “STREETBASKET”

„Ghetto Games festivāls” galvenie partneri: Ventspils pilsētas dome, Olimpiskais centrs “Ventspils”, Rīgas Brīvostas pārvalde, Latvijas Nafta.

„Ghetto Games festivāls Ventspilī” atbalsta:  Latvijas Basketbola savienība, Maxima, PF “Ķekava”, Latvijas Tautas Sporta asociācija, Būvniecības ABC, Mangaļi, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra un Jaunatnes valsts programma.

Informatīvi atbalsta:Izdevniecība "Rīgas Viļņi”, Sporta Avīze, Vides reklāma "JCDecaux", Radio TEV, TV24.

Projekts tiek īstenots Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2018.gadam valsts budžeta finansējuma ietvaros un Eiropas Komisijas