jaunumi

sacensības

Būšnieku ezera apkārtnē notika Latvijas čempionāts triatlona Supersprinta distancē

Svētdien, 15.jūlijā Ventspilī norisinājās Latvijas čempionāts triatlona Supersprinta distancē. Sacensību centrālā norises vieta bija Būšnieku ezera peldvietā, kuras apkārtnes labiekārtošanā Ventspils pašvaldība ir ieguldījusi vērā ņemamus līdzekļus, tādējādi Būšnieku ezera peldvieta ir kļuvusi par ideālu vietu triatlona sacensību norisei.

Latvijas čempionāts norisinājās Supersprinta distanē, kas ietver 375m peldēšanu, 10km riteņbraukšanu un 2.5km skriešanu. Sportisti varēja izbaudīt siltos Būšnieku ezera ūdeņus (temperatūra +23.1C  noteica peldēšanu bez hidrotērpiem), Talsu ielas lielisko gludo asfaltu riteņbraukšanā un asfaltēto veloceliņu skriešanā.

Jāuzsver, ka jēdziens "Supersprints" triatlonā būtiski atšķiras no citiem sporta veidiem. Ja peldēšanā par supersprinta distanci var uzskatīt 25m vai 50m garu distanci, vai vieglatlētikā 60m vai 100m sprinta distanci, kuras veikšanai sportistiem nepieciešamas  7-10 sekundes, tad triatlonā Supersprinta distance ir daudz garāka un elites atlētiem ir  nepieciešamas ap 30 minūtēm distances veikšanai.

Kopumā uz starta izgāja 71 sportists. Par uzvarētāju absolūtajā vērtējumā kļuva juniors Savēlijs Suharževskais no Valmieras, vicečempiona titulu izcīnīja Artūrs Liepa no Kalngales (Carnikavas novads) un trešajā vietā Daņila Proščinko no Daugavpils (abi M15 grupa).

Dāmām Latvijas čempiones titulu absolūtajā vērtējumā izcīnīja Lāsma Ozola no Rīgas. Otro vietu ar absolūti vienādu rezultātu finišējot plecu pie pleca izcīnīja 15 gadīgā Una Velika (Daugavpils) un 17 gadīgā Kristiāna Maskava (Rīga).

Mājinieku ventspilnieku sirdis sildīja Valters Ķenģis, kurš izcīnīja vicečempiona titulu 9 gadīgo puišu grupā. Kristiāna Klestrova, izcīnija uzvaru MO grupā (Dāmu tautas klasē). Jāpiezīmē, ka Kristiāna, kā Ventspils sporta skolas "Spars" bijusī peldētāja, bija labākā peldētāja no visiem savā starta grupā. Ivars Nudiens saspringtā cīņā izcīnīja trešo vietu MO grupā (Kungu tautas klase).  6 vietu MO grupā izcīnīja Artūrs Liepājnieks. Elites grupā 7 vietu izcīnīja Toms Ozoliņš. 50 gadīgo kungu grupā 4 vietu izcīnīja pieredzējušais Olafs Ķenģis.

Sacensības notika pateicoties Ventspils pilsētas domes, Olimpiskā centra "Ventspils" un Latvijas Triatlona federācijas atbalstam, kā arī palīdzot "Moller auto Ventspils", "Inženiertehniskie projekti", "Venden" un "Gerimax".