jaunumi

sports

Atklāts jaunais Ventspils Pludmales volejbola stadions

Sestdien, 20.maijā, Ventspils Zilā karoga pludmalē ar svinīgu ceremoniju tika atklāts Ventspils jaunais Pludmales volejbola stadions, kurā piedalījās Ventspils pilsētas domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs, Latvijas Volejbola federācijas prezidents Atis Sausnītis un Olimpiskā centra “Ventspils” pārstāvji.

Savā uzrunā Ventspils pilsētas domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs apsveica visus ventspilniekus ar jaunā Pludmales volejbola stadiona izveidošanu. Te iepriekš bijusi tā saucamā bedrīte, kur pludmales volejbolisti trenējušies iepriekš, un, izvērtējot visus apstākļus un ietekmi uz vidi rezultātus, secināts, ka labākas vietas Ventspilī neesot. Šobrīd šeit izveidota kvalitatīva infrastruktūra ar modernu aprīkojumu, kuru treniņdarbam varēs izmantot gan pludmales volejbola kluba “Bloks” audzēkņi un citi ventspilnieki, gan Latvijas labākie pludmales volejbolisti. Tāpat jauno Pludmales volejbola stadionu varēs izmantot starptautisku un Latvijas mēroga sacensību organizēšanai. Šāds projekts ir bijis iespējams, pateicoties pludmales volejbola kluba “Bloks” iniciatīvai, Ventspils pilsētas pašvaldības un Izglītības un zinātnes ministrijas sadarbībai.

Latvijas Volejbola federācijas prezidents Atis Sausnītis pauda gandarījumu par Pludmales volejbola stadiona izveidi un uzsvēra, ka šie laukumi noteikti veicinās kopējo pludmales volejbola attīstību ne tikai Ventspilī, bet visā Latvijā.

Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis, kurš nevarēja ierasties klātienē, bija atsūtījis apsveikumu un labu vēlējumu, kas tika nolasīts atklāšanas ceremonijas laikā.

Pēc atklāšanas ceremonijas jaunajos pludmales volejbola laukumos norisinājās ERGO OPEN Latvijas pludmales volejbola čempionāta 1.posms, kas turpināsies arī svētdien, 20.maijā. 1.posma sacensībās Ventspilī piedalās visi Latvijas spēcīgākie volejbolisti, tai skaitā pasaules ranga līderi Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš, kuri ir pašreizējie Latvijas čempioni, Mārtiņš Pļaviņš un Haralds Regža, Edgars Točs un Rihards Finsters, Aleksandrs Solovejs un Toms Šmēdiņš, un citi.

Jaunajā Pludmales volejbola stadionā ir pieci pludmales volejbola laukumi, pārģērbšanās kabīnes, noliktava un treneru telpa, kā arī dušas un laukumu apgaismojums. Ikdienā pie volejbola laukumiem atradīsies pārvietojamas skatītāju tribīnes ar 48 sēdvietām, bet nepieciešamības gadījumā pludmales volejbola stadions varēs pārtapt arī par starptautisku sacensību norises vietu ar vienu centrālo volejbola laukumu un trīs papildus laukumiem un skatītāju tribīnēm līdz pat 1000 skatītājiem

Pludmales volejbola stadiona ierīkošanas kopējās izmaksas ir 206 000 EUR, no tā aptuveni 46 000 EUR ieguldīti aprīkojumā, bet celtniecībā 160 000 EUR. Finansējums nodrošināts no Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrijas finansējuma valsts nozīmes sporta infrastruktūras attīstības projektu īstenošanai, projektam “Olimpiskā centra “Ventspils” infrastruktūras attīstība 2015. – 2020. gadiem”.

Lai veicinātu aktīvu dzīvesveidu un paplašinātu sportošanas iespējas, kā arī atsaucoties uz pieaugošo interesi, 2016.gadā tika uzsākts mērķtiecīgs darbs pie pludmales volejbola infrastruktūras attīstības. Pērnā gada rudenī svinīgi tika atklāti četri publiski pieejami volejbola laukumi gan Ventas labajā, gan kreisajā krastā. Šobrīd ventspilniekiem pilsētā pieejami 9 pludmales volejbola laukumi.